Microblading Plasma fibroblast Líčenie Kozmetika GUINOT Pery Očná linka Nechty il Viso Academy Galéria O nás il Viso PLUS Cenník rezervácia kontakt prihlásenie / registrácia

Microblading

 

Čo je to Microblading


Prečo si zvoliť práve Microblading?


Microblading vs. Púdrové obočie 


Kontraindikácie


Priebeh tetovania


Ošetrovanie obočia po Microbladingu


Najčastejšie otázky


 

Čo je to Microblading

permanentný make up obocia

 

Microblading považujeme za semipermanentný make-up, ktorý vám vydrží približne 9 až 15 mesiacov. Vykonáva sa manuálne čepieľkou, vďaka čomu vám pomocou pigmentu tvoríme jednotlivé chĺpky. Obočie tak vyzerá prirodzene krásne. Po istej dobe, ktorej dĺžka závisí hlavne od typu pleti, starostlivosti a prostredia, v ktorom sa nachádzte, sa pigment z pokožky samovoľne vytratí a po Microbladingu nezostávajú žiadne stopy, fľaky, jazvy alebo farby rôznych odtieňov.

 

Prečo si zvoliť práve Microblading? 

 

prirodzený vzhľad

žiadne chrasty ani jazvy

možnosť upravovať aj po tetovaní

časom zmizne úplne

 

 

Microblading je ideálna doplnková metóda na úpravu obočia, ak máte nejaké svoje obočie (nie je to však nutnosť). Je to najprirodzenejšia forma úpravy obočia. Samotný zákrok nie je drastický ani závažne invazívny, hojenie a starostlivosť nie sú náročné a obmedzenia sú minimálne. Pri hojení sa nevyskytuje opuch ani chrasta a po zákroku nezostávajú jazvy. Najväčšími výhodami však je možnosť úprav, oprav a zmien aj po ukončení zákroku (samozrejme nie hneď na druhý deň). Microblading je navyše plne reverzibilný proces, a teda sa obočie a pleť vráti po čase (1-2 roky) do pôvodného stavu. Nezostávajú po ňom stopy a fleky rôznych farieb.

 

Microblading vs. Púdrové obočie 

 

Ako bolo už spomenuté, Microblading považujeme za semi-permanentný mejkap, zatiaľ čo technika nazývaná Púdrové obočie (angl. Powder Brows) je druh permanentného mejkapu. Tieto dve techniky sa líšia vo viacerých ohľadoch. Asi najvýraznejším je samotný výsledok. Technika púdrového obočia vypĺňa plochu pod obočím, čoho výsledkom je efekt nalíčeného obočia, na rozdiel od Microbladingu, pri ktorom sa v ploche ohraničujúcej obočie vytvárajú chĺpky. Výsledkom je efekt prirodzeného obočia. Púdrové obočie nemá zhora a v predu pri koreni nosa definovaný ostrý okraj, čo vo výsledku vytvára samotný púdrový efekt. Vyzerá to ako keby bol pigment vo forme púdru rozsypaný po okraji.

 

 

Druhým zásadným rozdielom je to, že púdrové obočie je strojová technika, a teda sa pigment do pokožky aplikuje pomocou špeciálneho strojčeka (angl. PMU pen) s ihlou, ktorý je určený primárne na permanentný mejkap. Púdrové obočie by malo vo všeobecnosti vydržať v pokožke dlhšie ako Microblading a je ideálne ho zvoliť pri mastnej pleti, kedy je omnoho vyššia šanca, že s výsledkom budete spokojnejša ako v prípade Microbladingu, ktorý na mastnej pleti nezvykne vydržať dlhšie ako pár mesiacov. 

 

Kontraindikácie

 

Tetovanie obočia nevykonávame:

 v prípade:

diabetikov, veľmi vysokého krvného tlaku, psoriázy, exzému, atopie, srdcovo-cievnych problémoch, ak beriete lieky proti zrážanlivosti krvi, oknologických problémoch alebo akýchkoľvek zdravotných ťažkostí je potrebné zákrok konzultovať s ošetrujúcim lekárom a prísť s potvrdením!

 Tetovanie nie je vhodné aplikovať:

 


 

 Pre čo najlepší výsledok je ideálne zákrok absolvovať v čo najlepšej fyzickej i psychickej pohode https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png Vám sa bude dobre ležať a nám sa bude dobre pracovať https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1.5/16/1f609.png.

 

Priebeh tetovania

Tetovanie obočia je komplexný proces a aby bol výsledok čo najlepší, zákroku predchádza konzutlácia a príprava a predkreslenia obočia na tvári, aby ste mali čo najlepší obraz o tom, ako bude obočie vyzerať a čo Vás čaká. 

 

 

Na úkon je samozrejme potrebné sa objednať (ideálne telefonicky alebo cez náš rezervačný systém) na konkrétny deň a čas a uhradiť zálohu prostredníctvom rezervačného systému.

 


 

1. Samotnému tetovaniu predchádza

(15-45min):

konzultácia: tú robíme štandardne priamo pred zákrokom, no samozrejme sa dá absolvovať aj kedykoľvek vopred. Súčasťou konzultácie je zodpovedanie všetkých Vašich otázok, objasnenie procesu tetovania a všetkého, čo obnáša starostlivosť o Vaše nové obočie po zákroku

 

 

vyplnenie zdravotného dotazníka: keďže tetovanie obočia je zásah do integrity tela, je znalosť zdravotného stavu pre operátora veľmi dôležitá. Okrem prípadov, kedy sa tetovanie neodporúča, je potrebné poznať možné komplikácie, ktoré môžu pri zákroku vzniknúť (zvýšené krvácanie pri zvýšenom tlaku, preľaknutie, stav úzkosti, atď). Preto je správne vyplnenie zdravotného dotazníka a konzultácia zdravotného stavu neoddeliteľnou súčasťou zákroku

 

 

nákres obočia: ďalším krokom je vymeranie, zakreslenie a kontrola symetrie obočia. Keďže každá tvár je individuálna, používanie šablóny na určenie tvaru obočia nepripadá do úvahy. Existujú však isté pravidlá, na základe ktorých je obočie kreslené unikátne na každú jednu tvár

 

výber odtieňa obočia: veľmi podstatnou časťou je vybrať ten správny odtieň. Farba sa vždy prispôsobuje farbe už existujúcich chĺpkov (ak sú) aby na záver nevznikol kontrast medzi Vaším pôvodným a novým obočím

 

znecitlivenie: posledným krokom pred zákrokom je lokálne znecitlivenie oblasti aplikácie pigmentu, aby bol pre Vás zákrok čo najpríjemnejší.

 


 

2. Úkon tetovania obočia (45-75min)

 

 

3. Ošetrenie (2min):

každá klientka od nás odchádza s čistým a ošetreným obočím, s inštrukciami ako sa o obočie starať a s krémom, ktorý je potrebné používať nasledujúce dni, aby bol výsledok čo najlepší.

 


 

4. Kontrola (5-10min):

kontrola sa vykonáva najskôr 4 týždne od zákroku, kedy už vidíme finálny stav (epiderme, ktorú sme tetovaním porušili totiž trvá cca 28 dní kým sa kompletne obnoví). Pri kontrole zvyčajne dohodneme ďalší postup a síce či je potrebná korekcia (doplnenie) alebo sme dosiahli požadovaný výsledok už na prvý krát.

 


 

5. Korekcia (30-90min):

korekcia je pri Microbladingu bežná záležitosť a jej potreba závisí od výsledku po prvom sedení (čo vidíme na kontrole). U niekoho nie je vôbec potrebná, u niekoho priam žiadúca. Jedná sa o doplnenie chýbajúcich miest, zmenu farby, úpravu hrúbky či tvaru obočia.

Na korekciu sa viete samozrejme objednať (znovu buď telefonicky alebo cez náš rezervačný systém) 

 

Ošetrovanie obočia po Microbladingu

 

Tetovanie obočia je estetický zákrok, ktorý sa skladá z viacerých krokov. Aby sme dosiahli čo najlepší výsledok, je potrebné dôsledne zvládnuť každý jeden z nich. Jedným z najpodstatnejších, ako Vám iste bolo povedané, je starostlivosť o obočie hlavne v nasledujúcich dňoch po zákroku. Dnes ešte môžete mať oblasť obočia jemne červenú a citlivú, čo by sa malo stratiť do pár hodín. Veľmi podstatné je (najmä najbližších 24hodín) obočie udržiavať suché (okrem krému) a čisté, ideálne vyhýbať sa špinavému, prašnému prostrediu, alkoholu a náročnej fyzickej aktivite. Žiadne opuchy alebo chrasty by sa nemali vyskytovať.

 

ako sa starat o tetovanie

 

Prvá fáza hojenia obočia trvá cca 7 dní, kedy sa Vám porušená vrstva pleti (epiderma) fyzicky zatvorí a už nie je vidno stopy po zákroku. Prvé dva dni po zákroku môže obočie trošku stmavnúť tým, že pigment reaguje s kyslíkom, no postupne bude pekne blednúť, preto sa netreba zľaknúť. Počas týchto siedmych dní odporúčame na obočie aplikovať len destilovanú (alebo prevarenú) vlažnú až mierne teplú vodu a krém, ktorý ste dostali. Obočie si pomocou odlíčovacieho tampónu pretrite touto vodou (1-3. deň každé 3 hodiny, potom stačí ráno a večer) aby ste obočie zbavili lymfy a zabránili tak tvorbe chrasty a za pomoci vatovej tyčinky naneste tenkú vrstvu krému. Nič iné na obočie nedávajte, hlavne nie mejkap, micelárnu vodu, ceruzku a krémy, ktoré naberáte prstami (tieto prípravky aj Vaše prsty sú špinavé), obočie neškriabte, nevytierajte do uteráka a podobne.

 


 

Po dobu aspoň 14 dní nevystavujte obočie priamemu ultrafialovému žiareniu (solárium je ideálne vynechať aspoň na 3-4 týždne) a nadmernému poteniu (sauna, fitness, beh, náročná fyzická aktivita,...) V prípade ak je nevyhnutný dlhší pobyt vonku počas teplého slnečného dňa, je ideálne si obočie chrániť okuliarmi, klobúkom, šiltovkou, po siedmych dňoch aj krémom s UV filtrom aspoň 30.

 


     

Tak ako sme každý iný, tak je aj proces hojenia u každého individuálny a pre výsledok je potrebné počkať 28 dní, čo je čas, za ktorý sa Vaša porušená epiderma kompletne obnoví a my vidíme, čo sme na prvom sedení dosiahli (dovtedy nie je možný ďalší zásah do obočia). Počas týchto dní sa Vaše obočie bude meniť, nejaké časti môžu na čas zosvetliť alebo sa aj úplne stratiť. Ak sa tak aj stane, nemajte obavy, je to úplne normálne a bežne sa to stáva, že obočie na čas zbledne a po obnovení pleti farba pekne vystúpi na povrch. Ak by Vám to prekážalo pri práci alebo spoločenskej akcii, po 7 dňoch od zákroku, si pokojne takéto miesta dokreslite a na korekcii sa ich pokúsime opraviť.

 

Najčastejšie otázky

 

 

úprava obočia

 

Čo znamená Microblading?

Microblading je manuálna technika tetovania obočia pomocou mikročepielky. To znamená, že sa nerobí strojom ako klasické tetovanie ale manuálne (len rukou) perom, ktoré má na hrote vsunutú mikročepielku (malá žiletka skladajúca sa z viacerých "ihličiek").

Je Microblading tetovanie? 

Microblading je oficiálne semipermanentný make-up. Je a zároveň nie je tetovaním pretože na jednej strane sa aplikuje pigment do pokožky no na strane druhej to nie je trvalá úprava. 

Aký je rozdiel medzi Permanentným mejkapom(PMU) a Microbladingom? 

Permanentný mejkap je všeobecné pomenovanie pre Beauty tetovanie, ktoré nahrádza klasický mejkap a zahŕňa viacero oblastí (obočie, pery, očné linky) a viacero techník (čiarkovaná, tieňovanie, strojová, manuálna,..). Microblading je špecifický typ tetovania obočia (viď vyššie).

Aký je rozdiel medzi Microbladingom a Púdrovým obočím?

Microblading je manuálna technika a výsledkom je imitácia prirodzeného obočia (chĺpky) kdežto púdrové obočie je strojová technika a výsledkom je imitácia nalíčeného obočia (vypĺňa sa plocha)

Bolí Microblading? 

Vnímanie bolesti je samozrejme veľmi individuálná záležitosť a zavisí od niekoľkých faktorov (aktuálna nálada, strach, nevedomosť, stres, atď,..). Zákrok vykonávame pri lokálnom znecitlivení pokožky krémom. Skôr môže byť zákrok nepríjemný v zmysle toho, že zvykne dráždiť nervové zakončenia, čoho výsledkom je kýchanie a slzy. Vždy sa snažíme tetovanie previesť tak, aby bolo pre klientku čo najpríjemnejšie. 

Ako dlho Microblading vydrží? 

Trvácnosť Microbladingu je veľmi rôzna a závisí hlavne od typu pleti. Štandardne je potrebné (a aj odporúčame) obočie obnoviť raz ročne. Pri mastnejšej pleti raz za 6-9 mesiacov (tu je potrebné zvážiť skôr púdrové obočie ako Microblading). Trvácnosť tiež závisí od dodržiavania starostlivosti, životného štýlu (potenie, solárium, sauna, sĺnenie,..) ako aj od prostredia, v ktorom sa klient pohybuje (prašné, špinavé či parné prostredie znižuje trvacnosť).

Čo ak sa rozhodnem o rok už doplnenie nepodstupiť? 

Nestane sa nič. Microblading ak je správne urobený, je plne reverzibilný proces a teda obočie sa po istom čase (u každého je to ina doba) 1-2 roky, vráti do pôvodného stavu. 

Zostávajú po zákroku nejaké chrasty alebo jazvy? 

Nie. Ak je správne urobený Microblading, v priebehu hojenia sa môžu objaviť malinké chrastičky alebo šupinky, no žiadne veľké chrasty ba dokonca jazvy nehrozia. 

 

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.