Microblading Plasma fibroblast Líčenie Kozmetika GUINOT Pery Očná linka Nechty il Viso Academy Galéria O nás il Viso PLUS Cenník rezervácia kontakt prihlásenie / registrácia

Permanentný make up pier

 

Čo je PMU pier


Kontraindikácie


Priebeh tetovania


Najčastejšie otázky


 

Čo je PMU pier

PMU - Permanentný Make - Up alebo mikropigmentácia pier je pomenovanie pre aktuálne čoraz viac populárne tetovanie pier, pri ktorom sa používajú špeciálne na to určené pigmenty namiesto farieb.

 

 

PMU pier je teda špecifický typ strojového tetovania. PMU pier sa podobne ako klasické tetovanie vykonáva strojom s vibrujúcou ihlou s tým rozdielom, že prístroje špeciálne určené na PMU (tzv. tetovacie perá) sa mierne odlišujú od klasických tetovacích strojov. Navyše pri PMU sa používa prírodný pigment namiesto tetovacích farieb. Existuje viacero techník tetovania pier od jednoduchého kontúrovania až po tieňovanie s 3D efektom. 

 


 

U nás používame, rovnako ako pri všetkých procedúrach, len certifikované prírodné pigmenty pochádzajúce z európskeho trhu určené výhradne na PMU pier. Rovnako pracujeme s najlepšími prístrojmi, ktoré je možné na trhu získať. V oblasti PMU pier sme certifikovaní aktuálnou špičkou na trhu pmu, firmou Biotek Milano. 

 

Kontraindikácie tetovania pier

Tetovanie pier nevykonávame:

 v prípade:

diabetikov, veľmi vysokého krvného tlaku, psoriázy, exzému, atopie, srdcovo-cievnych problémoch, ak beriete lieky proti zrážanlivosti krvi, oknologických problémoch alebo akýchkoľvek zdravotných ťažkostí je potrebné zákrok konzultovať s ošetrujúcim lekárom a prísť s potvrdením!

 Tetovanie nie je vhodné aplikovať:

 


 

 Pre čo najlepší výsledok je ideálne zákrok absolvovať v čo najlepšej fyzickej i psychickej pohode https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png Vám sa bude dobre ležať a nám sa bude dobre pracovať https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1.5/16/1f609.png.

 

Priebeh tetovania

 

 

Na úkon je samozrejme potrebné sa objednať na konkrétny deň a čas a uhradiť zálohu prostredníctvom rezervačného systému.

1. Samotnému tetovaniu predchádza

(30-60min):

konzultácia: tú robíme štandardne priamo pred zákrokom, no samozrejme sa dá absolvovať aj kedykoľvek vopred. Súčasťou konzultácie je zodpovedanie všetkých Vašich otázok, objasnenie procesu tetovania a všetkého, čo obnáša starostlivosť o pery po tetovaní

 

vyplnenie zdravotného dotazníka: keďže tetovanie pier je zásah do integrity tela, je znalosť zdravotného stavu pre operátora veľmi dôležitá. Okrem prípadov, kedy sa tetovanie neodporúča, je potrebné poznať možné komplikácie, ktoré môžu pri zákroku vzniknúť (zvýšené krvácanie pri zvýšenom tlaku, preľaknutie, stav úzkosti, atď). Preto je správne vyplnenie zdravotného dotazníka a konzultácia zdravotného stavu neoddeliteľnou súčasťou zákroku

 

 

nákres pier: ďalším krokom je vymeranie, zakreslenie a kontrola symetrie pier. Keďže každá tvár a každé pery sú individuálne, používanie šablóny na určenie tvaru pier nepripadá do úvahy. Existujú však isté pravidlá, na základe ktorých sú pery kreslené unikátne na každú jednu tvár

 

výber farby: veľmi podstatnou časťou je vybrať ten správny odtieň. Farba sa vždy prispôsobuje farbe Vaších pier a tiež očakávaniu.

 

znecitlivenie: posledným krokom pred zákrokom je lokálne znecitlivenie oblasti aplikácie pigmentu, aby bol pre Vás zákrok čo najpríjemnejší.

 


 

2. Úkon tetovania pier (120min)

 

 

3. Ošetrenie (2min):

každá klientka od nás odchádza s  čistými a ošetrenými perami, s inštrukciami ako sa o pery starať a s krémom, ktorý je potrebné používať nasledujúce dni, aby bol výsledok čo najlepší.

4. Kontrola (5-10min):

kontrola sa vykonáva najskôr 4 týždne od zákroku, kedy už vidíme finálny stav (sliznici, ktorú sme tetovaním porušili totiž trvá cca 28 dní kým sa kompletne obnoví). Pri kontrole zvyčajne dohodneme ďalší postup a síce či je potrebná korekcia (doplnenie) alebo sme dosiahli požadovaný výsledok už na prvý krát.

5. Korekcia (60-90min):

korekcia je veľmi individuálna záležitosť a jej potreba závisí od výsledku po prvom sedení (čo vidíme na kontrole). U niekoho nie je vôbec potrebná, u niekoho mierna, u niekoho viac. Jedná sa o doplnenie chýbajúcich miest, úpravu odtieňa alebo korekcia tvaru.

 

Najčastejšie otázky

 

 

Čo znamená PMU pier?

PMU je skratka z anglického výrazu Permanent Make Up. PMU pier je mikropigmentácia alebo jednoducho tetovanie pier. Na tetovanie pier používame špeciálny prístroj, ktorý patrí medzi špičky na trhu, od firmy Biotek a pigmenty, ktoré sú rovnako určené na tetovanie pier. 

Bolí tetovanie pier? 

Vnímanie bolesti je samozrejme veľmi individuálná záležitosť a zavisí od niekoľkých faktorov (aktuálna nálada, strach, nevedomosť, stres, atď,..). Zákrok vykonávame pri lokálnom znecitlivení pier krémom. Skôr môže byť zákrok nepríjemný v zmysle toho, že je potrebné pery držať nehybne dlhšiu dobu, môžete pociťovať sucho v ústach, brnenie spôsobené lokálnym umrtvením a následným tetovaním a podobne. Vždy sa snažíme tetovanie previesť tak, aby bolo pre klientku čo najpríjemnejšie. 

Ako prebieha hojenie po tetovaní pier? 

Pery po zákroku zvyknú byť opuchnuté, keďže v tomto prípade máme dočinenia so sliznicou, nie s kožou ako je to v prípade iných tetovaní. Opuch sa stratí do pár hodín, max 24, dovtedy sa tetovanie pier môže javiť ako nerovnomerné resp. línie môžu byť jemne deformované. To všetko sa však po odpchunutí samozrejme stratí. Každá klientka od nás odchádza s inštrukciami ako sa o pery starať a s krémom, ktorý je k starostlivosti potrebný. Hojivý proces je u každého individuálny a trvá maximálne 7 dní. Počas neho, je potrebné pery udržiavať maximálne čisté a minimalizovať kontakt s cudzími predmetmi (najmä v reštauračných zariadeniach). V priebehu prvých dní sa vytvorí na pere jemná chrastička, ktorá samovoľne odpadne. Do 4 týždňov sú pery kompletne obnovené a my vidíme finálny výsledok. Pery po zahojení vyblednú až do 50% oproti tomu, ako vyzerajú hneď po zahojení, s čím ale pri výbere odtieňa samozrejme počítame. 

Ako dlho tetovanie vydrží? 

Trvácnosť tetovania pier je veľmi rôzna a závisí hlavne od typu pleti. Štandardne je potrebné (a aj odporúčame) pery obnoviť raz za 1-2 roky v závislosti od výsledku a od nášho očakávania. Je potrebné mať na mysli, že permanentý mejkap je primárne určený na celodenné nosenie a nikdy nebude výrazný ako príležitostné líčenie. Trvácnosť tiež závisí od dodržiavania starostlivosti, životného štýlu (fajčenie, solárium, sauna, sĺnenie,..) ako aj od prostredia, v ktorom sa klient pohybuje (prašné, špinavé či parné prostredie znižuje trvacnosť).

Čo ak sa rozhodnem o rok dva už doplnenie nepodstupiť? 

Nestane sa nič. Tetovanie postupne vybledne a pery sa vrátia do pôvodného stavu. 

Zostávajú po zákroku nejaké jazvy? 

Nie. Ak je tetovanie správne urobené, žiadné jazvy na perách nevzniknú. V priebehu hojenia sa môžu objaviť chrastičky, ktoré sa pri pocite sucha krémujú. 

 

 

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.