Microblading Plasma fibroblast Líčenie Kozmetika GUINOT Pery Očná linka Nechty il Viso Academy Galéria O nás Blog Cenník rezervácia kontakt prihlásenie / registrácia

Je vhodné si dať tetovať obočie počas leta?

 

 

Keď sa blíži leto, mnohé sa pýtate, či je ten správny čas na tetovanie obočia. V il Viso veríme, že so správnou starostlivosťou môže byť aj leto skvelým obdobím pre úpravu Vášho obočia. Skúsme si teda povedať zopár informácií, ktoré je potrebné vedieť pri rozhodovaní sa, či a kedy si dať vytetovať obočie, ako sa správne o nové obočie starať počas teplých letných dní, čomu sa vyhýbať a ako predísť nepríjemnostiam. Tiež sa pozrieme aj na to, kedy naopak nie je vhodné si dať obočie tetovať, resp. ako si tetovanie naplánovať. 

 

Tetovanie obočia, (používané tiež ako microblading alebo permanentný make-up), znamená vo všeobecnosti vpravovanie pigmentu do pokožky, za účelom vytvorenia imitácie plnšieho a dobre definovaného obočia. Je to komplexný proces, ktorý zahŕňa prípravu, samotnú procedúru a následnú starostlivosť o vytetované obočie. Takéto "permanentné" riešenie je ideálne pre tie z Vás, ktoré chcete ušetriť čas pri každodennom líčení a zároveň dosiahnuť prirodzený vzhľad. Je to obrovskou výhodou najmä práve počas letných dní, kedy trávime nepomerne viac času mimo domova, viac sa potíme, kúpeme sa, športujeme a podobne. Pri kvalifikovanej aplikácii môže tetovanie obočia hodnoverne napodobňovať prirodzené chĺpky (microblading), respektíve líčenie obočia (púdrové obočie), čím poskytuje bezchybný a dlhotrvajúci (nie však trvalý!) výsledok a stáva sa tak skvelou voľbou do letného obdobia

 

 

 

Proces hojenia po tetovaní obočia

 

Tak ako tetovanie obočia, je aj jeho následne hojenie procesom, ktorý ma rôzne fázy. Vyznačujú sa najmä odlišným vzhľadom a tiež odlišným prístupom k ošetrovaniu obočia v rôznych fázach.

 

1. Ihneď po procedúre: Vaše obočie bude hneď po zákroku tmavšie a výraznejšie. Určité začervenanie a opuch sú normálne (v prípade microbladingu iba minimálne).

2. Prvý týždeň: Počas hojenia kože sa môže objaviť jemná chrastička alebo šupinatenie. Je dôležité vyhnúť sa násilnému zoškrabávaniu chrstičiek, aby sa zabránilo strate pigmentu.

3. Druhý týždeň: Počiatočná tma sa rozjasní a odhalí konečnú farbu. Je dôležité pokračovať v udržiavaní čistoty a vyhýbaniu sa nadmernej vlhkosti.

4. Úplné hojenie: Úplné hojenie zvyčajne trvá 4-6 týždňov. V tejto fáze je možné v prípade potreby naplánovať akékoľvek úpravy na dokonalý vzhľad.

 

 

Ako to teda je počas letného obdobia?

 

Aj keď leto predstavuje určité výzvy v dôsledku zvýšeného vystavenia slnku a ako sme si už povedali aj aktivít, ako je plávanie, či športovanie, s náležitou starostlivosťou a troškou opatrnosti, je úplne vporiadku nechať si vytetovať obočie. Dôsledné dodržiavanie pokynov na následnú starostlivosť po tetovaní zabezpečí, že sa vaše obočie dobre zahojí a bude vyzerať báječne počas celej sezóny. 

 

 

Výhody vytetovaného obočia počas leta

 

• Pohodlie:  možete si počas teplých letných dní, kúpania či slnenia vychutnávať dokonalo tvarované obočie bez obáv z jeho rozmazania a nesustálej kontroly, či ho ešte mám, alebo či ho nie je potrebné znovu upraviť. .

• Dôvera:  cítite sa sebavedomá a pripravená na fotenie počas prázdnin a letných podujatí.

 

 

Tipy na následnú starostlivosť počas leta, reps. slnečných dní

 

Čo je teda najpodstatnejšie pri starostlivosti o vytetované obočie počas leta? 
 

• Vyhýbajte sa slnečnému žiareniu: Chráňte svoje nové obočie pred priamym slnečným žiarením nosením klobúka alebo použitím opaľovacieho krému (spf 50) po zahojení.

• Zostaňte hydratovaní: Pite veľa vody na udržanie zdravia pokožky.

• Obmedzte plávanie: Vyhnite sa bazénom a slanej vode až do úplného vyliečenia, aby ste predišli infekcii.

 

 

 

Prečo si vybrať il Viso aj v lete?

 

Ak ste sa rozhodli si dať urobiť Vaše nové obočie v najbližších týždňoch, radi Vás u nás privítame. V il Viso používame produkty najvyššej kvality a pokročilé techniky na zabezpečenie krásnych a dlhotrvajúcich výsledkov. Či už je leto alebo akékoľvek iné ročné obdobie, poskytujeme podrobné pokyny na následnú starostlivosť, ktoré Vám pomôžu dosiahnuť tie najlepšie výsledky.

 

Ste pripravená vylepšiť svoje obočie? Objednajte sa k nám ešte dnes a užívajte si bezchybné obočie celé leto. Ak sa však v najbližších 4 týždňoch chystáte na dovolenku k moru a nerada sa obmedzujete, ste milovníčka slnka a určite si nechcete nechať ujsť ani jediný moment na slnku doma či v zahraničí, odporúčame si tetovanie obočia naplánovať 1-2 týždne po návrate zo slnečnej destinácie, reps. až po lete. Predídete tak zbytočným starostiam s vypadaním obočím či odtieňom, ktorý sa Vám nebude páčiť. 

 

Ak  ste ale pripravená vylepšiť svoje obočie, objednajte sa k nám ešte dnes a užívajte si bezchybné obočie celé leto.

 

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.