Microblading Plasma fibroblast Líčenie Kozmetika GUINOT Pery Očná linka Nechty il Viso Academy Galéria O nás il Viso PLUS Cenník rezervácia kontakt prihlásenie / registrácia

Plasma Fibroblast

 

Čo je to Plasma Fibroblast


Prečo Plasma Fibroblast?


Kontraindikácie


Priebeh ošetrenia


Starostlivosť o oblasť pleti po Plasma Fibroblast zákroku


Najčastejšie otázky

 

Čo je to Plasma Fibroblast

 

 

Plasma Fibroblast (tiež Plasma lifting alebo Plasma Tightening) je najnovšia neinvazívna technika na odstránenie spadnutých viečok, vačkov pod očami, vrások na čele, okolo očí, úst a uší, na lícach a krku alebo strií. 

Táto na prvý pohľad jednoduchá metóda je založená na princípe elektrostatickej energie, plasmy, vodivosti ľudského tela a schopnosti fibroblastov (buniek v ľudskej koži) množiť sa a tvoriť kolagén pri strese bežne spôsobnenom podráždením (rez, vpich). 

 


 

Plasma v názve neodkazuje na krvnú plazmu ale na plazmu ako štvrté skupenstvo hmoty. Plasma pero, ktorým sa zákrok vykonáva generuje elektrostatickú energiu, ktorá sa prenesie na telo pri správnom priblížení k pokožke čo je vidieť ako malú iskričku, pričom sa v oblasti medzi špičkou pera a pokožkou ionizuje vzduch a  vytvorí  sa plazma.

 Neinvazívna znamená, že sa jedná o nechirurgický zákrok, pri ktorom nedocháda k porušeniu pokožky rezaním alebo vpichom.

 Slovo Fibroblast označuje bunky, ktoré sa nachádzajú v koži každého z nás. Sú zodpovedné za syntézu kolagénu a hrajú nezastupiteľnú rolu v procese hojenia rán. Za bežných podmienok sa nedelia a postupne umierajú (preto máme so zvyšujúcim sa vekom stále menej kolagénu a regeneračná schopnosť je stále slabšia a slabšia).

 

Prečo Plasma Fibroblast?

 

žiadna narkóza

žiadne rezy, stehy ani jazvy

minimálne riziká a nežiadúce efekty

prakticky nulová doba liečenia

 

 

S hlavnou výhodou a to neinvazívnosťou Plasma liftignu, je spojených hneď niekoľko sekundárnych výhod:

žiadna narkóza - keďže zákrok nezasahuje do integrity tela, nie je potrebné klienta uviesť do narkózy a teda nepodstupuje žiadne riziká s ňou spojené. Oblasť, ktorú budeme ošetrovať len lokálne povrchovo, znecitlivíme krémom. 

žiadne rezy, stehy a jazvy - ďalšou veľkou výhodou spojenou s Plasma liftingom je to, že nezanecháva za sebou stopy ako sú hlavne rezy, stehy a jazvy, keďže pokožku nie je potrebné nijako rezať.

minimálne riziká a nežiadúce efekty - pri správnom prevedení a následnej starostlivosti nemá táto metóda prakticky žiadne riziká poškodenia kože, očí alebo iných orgánov či nežiadúce účinky ako napríklad zápal, horúčka, nutnosť užívania medikamentov atď.

prakticky nulová doba liečenia - po zákroku nie je nutná hospitalizácia, pobyt v posteli ani dovolenka (samozrejme ak klient nepracuje v extrémne znečistenom prostredí). Stopy po zákroku vo forme malých bodiek sú viditeľné niekoľko dní, čo ale nijako nenarúša bežné denné aktivity. Akurát v prípade horných očných viečok sa vyskytuje opuch 1-2 dni. 

 


 

Ďalej sú to najmä:

cena - u nás je cena za zákrok 199€ (v prípade ak je potrebné zákrok zopakovať je to 50% z pôvodnej ceny) pričom operácia očných viečok sa pohybuje od 500€ do rádovo niekoľko tisíc eur. 

časová nenáročnosť - veľkou devízou ošetrenia Plasma Fibroblast je tiež čas. Spolu s konzultáciou trvá napríklad zdvihnutie očných viečok hodinu a pol a vačšina klientov sa dokonca v daný deň vráti do práce. 

 


 

Na druhej strane je treba mať na zreteli, a na to je každý jeden náš klient upozornený vopred, že neinvazívny lifitng nikdy nedosiahne úroveň výsledku chirurgického zákroku a po čase (1-3 roky) je potrebné zákrok opakovať. Je preto vždy potrebné si zodpovedne položiť na váhu všetky pre a proti a následne sa rozhodnúť čo je pre mňa najvýhodnejšie a čo som ochotný za aký výsledok obetovať či už finančne, časovo alebo čo sa týka bolesti a nepríjemnosti. 

 

Kontraindikácie 

Vo všeobecnosti je kontraindikáciou akýkoľvek neprirodzený stav pokožky, nadmerné podráždenie, výrazné akné rovnako aj tmavý odtieň pleti (stupeň 6 na Fitzpatrickovej škále).

Ošetrenie nevykonávame:

Rovnako v prípade:

 

Priebeh ošetrenia

 

 

Na úkon je samozrejme potrebné sa objednať na konkrétny deň a čas a uhradiť zálohu prostredníctvom rezervačného systému.

Samotnému ošetreniu predchádza

(15-45min):

konzultácia: tú je ideálne absolvovať v predstihu pred zákrokom. Je viac ako vhodné klienta vidieť vopred, objasniť metódu, čo všetko klienta čaká a samozrejme zodpovedať všetky otázky. Tatiež je potrebné zhodnotiť danú situáciu a to, či je zákrok potrebný a vhodný (hlavne zdravotný stav, stav pokožky a možné prekážky - kontraindikácie v nasledujúcej časti)

vyplnenie zdravotného dotazníka: keďže ošetrenie obnáša istú záťaž na imunitu, je znalosť zdravotného stavu pre operátora veľmi dôležitá. Okrem prípadov, kedy sa zákrok neodporúča, je potrebné poznať možné komplikácie, ktoré môžu pri zákroku vzniknúť (preľaknutie, stav úzkosti, atď). Preto je správne vyplnenie zdravotného dotazníka a konzultácia zdravotného stavu neoddeliteľnou súčasťou zákroku

určenie ošetrujúcej oblasti: podstatnou časťou je tiež vytýčenie oblasti, ktorú budeme plasma perom ošetrovať

znecitlivenie: posledným krokom pred zákrokom je lokálne znecitlivenie oblasti ktorú budeme ošetrovať, aby bol pre Vás zákrok čo najpríjemnejší.

 

 

Zákrok (10-90min):

Dĺžka samotného ošetrenia samozrejme závisí od veľkosti ošetrovanej oblasti. Napríklad obe horné viečka - 40minút, čelo - 60minút, dekolt - 90minút. Každopádne nie je vhodné ošetrovať dlhšie ako 90minút nakoľko hlavne v prípade tvárovej časti to môže byť záťaž na imunitu.

Ošetrenie po zákroku (5-10min): 

Celá ošetrovaná oblasť sa po ukončení ošetrenia ošetrí na to určeným krémom č.1 v sprejovej forme asi na 5minút. Klient na záver dostáva sadu krémov na domácu starostlivosť a inštrukcie v písomnej forme. 

Kontrola (5-10min):

Po uplynutí 8 týžňov od ošetrenia je vhodné prísť na kontrolu, kde sa pozrieme či hojenie prebehlo v poriadku a urobíme fotky na porovnanie výsledku, ktorý sa nám podarilo dosiahnúť.

 

Starostlivosť o oblasť pleti po Plasma Fibroblast zákroku

Aby celý proces hojenia prebehol správne a dospeli sme až k želanému stavu je starostlivosť po zákroku kľúčom k danému výsledku.

Bezprostredne po zákroku môže klient pociťovať jemné pálenie alebo svrbenie, keďže anestetický krém prestáva účinkovať, no čoskoro sa to stratí. Oblasť, ktorá bola ošetrovaná môže byť jemne napuchnutá a bodky vytvorené plasma perom po chvíľke stmavnú. Ikeď je starostlivosť podstatná počas celej doby až do obnovenia pleti (cca 28 dní), najpodstatnejších je 24 hodín po zákroku. Počas tejto doby je potrebné:

 


 

V prípade viečok, kde je pokožka extrémne citlivá, môže vznikať výraznejší opuch. Ten je možné zmierňovať chladom (ak používate ľad, nikdy ho neprikladajte priamo na pokožku ale použite textíliu alebo obal, ktorý zabráni priamemu kontaktu ľadu s pokožkou). Opuch takisto zmierňuje aj telesná aktivita, preto nie je žiadúce aby ste ležali, naopak, bežná denná aktivita pomôže zmierniť opuch.

 


 

Po uplynutí 24 hodín sa začnú z tmavých bodiek postupne tvoriť malinké chrastičky (tie v žiadnom prípade nezoškrabujeme! Samé odpadnú po pár dňoch). Už nie je nutné (avšak stále možné) aplikovať krém v spreji ale aplikujeme tenkú vrstvu modrého krému č.2 1-2 krát denne až pokiaľ sú viditeľné stopy po zákroku (rúžovo červená pokožka). Pokožku môžete oplachovať čistou vlažnou vodou, poprípade čistou (najlepšie sterilnou) gázou. Vyhnite sa čistiacich prípravkov na alkoholovej báze. Mejkap nepoužívajte 5-8 dní po ošetrení (ideálne po celú dobu regenerácie pleti).

 


 

V prípade ak potrebujete nevyhnutne stráviť nejaký čas na slnku, použite rúžový krém č.3 a naneste ho v tenkej vrstve na ošetrenú oblasť. Ten obsahuje oxid zinočnatý, ktorý odráža UV lúče a je tak ideálnym filtrom, navyše pleť vyživuje.

 


 

Regenerácia je proces, ktorý je individuálny a u každého trvá inú dobu. Narušená epiderma sa štandardne obnoví do 28, no nová, jemná, rúžová pokožka (tzv. baby skin) je citlivá a je ideálne ju chrániť pred priamym slnkom 6-8 týždňov po zákroku (správajte sa k nej ako k svojmu malému bábätku, ktoré by ste určite nevystavili priamemu slnku bez akejkoľvek ochrany).

 

Najčastejšie otázky

 

 

 

 

 

Čo znamená Plasma Fibroblast?

 

Plasma Fibroblast je označenie najnovšej neinvazívnej techniky vyhladzovania vrások a odstránenia ovisnutých očných viečok. Slovo "Plasma" označuje skupenstvo hmoty - plazmu, keďže pri zákroku sa v danom mieste v mikroskopickom meradle na zlomok sekundy meni vzduch na plazmu. "Fibroblasty" sú bunky v koži, ktoré sú zodpovedné za hojenie a tvorbu nového kolagénu. 

 

Je ošetrenie Plasma Fibroblast nebezpečné? 

V žiadnom prípade. Ošetrenie Plasma Fibroblast je neinvazívne ošetrenie, pri ktorom sa prístroj pokožky ani nedotýka a nedochádza k žiadnemu priamemu ani nepriamemu kontaktu, ktorý by mohol poškodiť pokožku alebo nejaké orgány (oko, sliznicu, atď).

 

Aký je rozdiel medzi ošetrením Plasma Fibroblast a chirurgickým zákrokom? 

 

Ošetrenie je na rozdiel od chirurgického zákroku absolútne neinvazívne. Žiadna narkóza, rezy, stehy alebo jazvy. Doba liečenia je prakticky nulová. Bodky, ktoré na pokožke vzniknu, zmiznú samovoľne za 4-6 dní, nie je potrebné po ošetrení ležať, ani žiadna rehabilitácia, naopak bežná denná aktivita je žiadúca. 

 

Aký je výsledok ošetrenie Plasma Fibroblast v porovnaní s chirurgickým zákrokom?

 

Samozrejme nie je možné porovnať napríklad chirurgické odstránenie ovisnutých viečok s neinvazívnym liftingom. Na druhej strane sa pohybuje cena za chirurgické odstránenie od 1000€, zatiaľ čo cena za Plasma Fibroblast horných viečok je u nás 199€. 

 

Bolí ošetrenie Plasma Fibroblast? 

Vnímanie bolesti je samozrejme veľmi individuálná záležitosť a zavisí od niekoľkých faktorov (aktuálna nálada, strach, nevedomosť, stres, atď,..). Zákrok vykonávame pri lokálnom znecitlivení pokožky krémom. Pri zákroku, najmä pri horných viečkach, môžete pociťovať jemné stipkanie. Vždy sa snažíme ošetrenie previesť tak, aby bolo pre Vás čo najpríjemnejšie. 

Ako dlho vydrží efekt ošetrenia? 

Trvácnosť je veľmi rôzna a závisí hlavne od typu pleti. Štandardne efekt vydrží 1-3 roky. Trvácnosť tiež závisí od dodržiavania starostlivosti, životného štýlu (hydratácia pleti, solárium, sĺnenie,..) ako aj od prostredia, v ktorom sa klient pohybuje.

Kedy je lepšie zákrok nepodstupiť? 

 

V prípade akýchkoľvek kožných problémov (silné akné, dermatitída, exzém, psoriáza) alebo problémov s imunitou (onkologické ochorenia, diabetes, autimunitné ochorenia), poprípade zákrok konzultovať s ošetrujúcim lekárom, ktorý podrobne pozná anamnézu. 

 

Zostávajú po zákroku nejaké chrasty alebo jazvy? 

 

Nie. Po zákroku sú viditeľné bodky, ktoré zmiznú do 4-6 dní.  

 

 

 

Táto stránka používa súbory cookies pre zaistenie funkčnosti webu a získavanie štatistík návštevnosti webu. Viac informácií.